Nasza serwerownia

Aby wszystko funkcjonowało stabilnie, wydajnie i bezpiecznie zadbaliśmy o poniższe rzeczy:

Własna serwerownia zlokalizowana w okolicach Bielska-Białej, w naszym lokalu, w całości obsługiwana przez naszą firmę, co umożliwia nam udostępnianie usług w standardzie TIER II lub TIER III całkowicie dopasowanych do życzeń Klientów.

Światłowodowe łącza symetryczne gwarantują wysoką dostępność dobrej jakości połączenia z Internetem. Obecnie posiadamy trzy łącza o przepustowości 10 Gbit/s oraz jesteśmy podłączeni do ogólnopolskich węzłów wymiany ruchu EPIX oraz WRIX. Oprócz tego posiadamy także backup radiowy. 

Autonomiczny system z własnym ASN umożliwia pracę w oparciu o protokół BGP, który pozwala na działanie redundantnych połączeń z Internetem. Adresacja PI to pula adresów IPv4 należących do naszej firmy, z której przydzielamy serwerom potrzebną ilość numerów. Możemy zagwarantować niezmienność przydzielonego adresu dla Państwa serwera przez cały czas działania usługi niezależnie od tego z jakimi operatorami wymieniamy ruch sieciowy.

Własna infrastruktura sieciowa na terenie powiatu cieszyńskiego oraz bielskiego, pozwoliła nam na uruchomienie węzłów dostępowych w Bielsku - Białej, Chybiu, Cieszynie, Dębowcu, Jaworzu, Skoczowie, Strumieniu, Ustroniu, Wadowicach oraz kilkunastu węzłów w pobliskich miejscowościach. Dzięki temu, wszystkim zainteresowanym z okolic wymienionych miejscowości, możemy zaproponować bezpośrednie połączenie do serwerów zlokalizowanych w naszej serwerowni oraz pakiety dostępu do Internetu. 

Pomieszczenia serwerowni posiadają oddzielne zasilanie zabezpieczone urządzeniami przeciwprzepięciowymi. W razie braku zasilania z sieci energetycznej posiadamy agregat prądotwórczy z ATS, a serwery dodatkowo zabezpieczone są zasilaczem UPS On-Line. 
Aby sprzęt pracował w warunkach optymalnej temperatury oraz wilgotności serwerownia posiada system klimatyzacji oparty na najnowszych klimatyzatorach inwerterowych, które pracują nawet przy ujemnych temperaturach na zewnątrz. 
Serwerownia monitorowana jest przez system kamer oraz posiada stalowe drzwi przeciwpożarowe. 
Przy wyposażaniu serwerowni użyto materiałów niepalnych i o właściwościach antystatycznych. 

Pełna obsługa techniczna serwerów jest niewątpliwym atutem, gdyż oprócz fizycznego utrzymania możemy zaproponować opiekę administracyjną nad Państwa serwerem. 

Dogodna lokalizacja - nasza lokalizacja (Skoczów) cechuje się dobrym położeniem przy głównych szlakach komunikacyjnych. Bardzo łatwo jest do nas dojechać z miast: Katowice drogą nr 81, Bielsko-Biała drogą S1, Kraków autostradą A4 na Katowice. Ponadto serwerownia znajduje się poza strefą przemysłową i zalewową.